no-img
دانلود کتاب

دانلود کتاب غرب زدگی جلال آل احمد کتاب صوتی و pdf - دانلود کتاب


دانلود کتاب
مطالب ویژه

ادامه مطلب

دانلود کتاب غرب زدگی جلال آل احمد کتاب صوتی و pdf
zip
می 17, 2021

دانلود کتاب غرب زدگی جلال آل احمد کتاب صوتی و pdf


خلاصه ای از کتاب غرب زدگی

غرب زدگی آفتی است که از غرب می آید و ما ، کشورهای جهان سوم را که از پیشرفت خسته شده اند ، مانند طاعون ، تحت تأثیر قرار داده و آزار می دهد. مردم غربی هیچ ریشه و بنیادی ندارند ، همه آنها از آداب ، رسوم و فرهنگ غرب تقلید می کنند.
جلال در این باره می گوید: “من همچنین می گویم غرب زدگی ، و همچنین گشودگی. و اگر طعم خوبی ندارد ، مانند یخ زدگی یا گرما بگویید.” اما نه ، حداقل در مورد پیری است. ”
در جای دیگر می گوید: آدم غرب زده هرهری مذهب است. او به هیچ چیز اعتقادی ندارد ، اما به هیچ چیز اعتقادی ندارد. او یک انسان التقاطی است و نان به نرخ روز خور است همه چیز برایش علی‌السویه است. خودش باشد و خرش از پل بگذرد، دیگر بود و نبود پل هیچ است.

دانلود کتاب غرب زدگی جلال آل احمد کتاب صوتی و pdf

نگاه جلال به غرب زدگی آسیب شناسانه است. از نظر وی ، غرب و شرق نه سیاسی ، نه فلسفی و نه حتی جغرافیایی هستند ، بلکه اهمیت اقتصادی و اجتماعی دارند. “غرب شامل همه کشورهایی است که قادر به تولید مواد اولیه ماشین آلات پیچیده تر و بازاریابی آنها به عنوان کالا هستند.” به نظر وی ، این مواد اولیه فقط سنگ آهن یا روغن یا روده و به طور کلی نثر جلال آل احمد نیستند. جمع و جور ، کوتاه ، برش و در عین حال گویا است. نثر وی ، به ویژه در مقالات ، سرشار از گزارش و روزنامه نگاری است. جلال آل احمد نثر برونگرا دارد ، به این معنی که نثر او ، برخلاف نثر صادق هدایت ، در خدمت تحلیل ذهن و فضای داخلی شخصیت ها نیست. جلال آل احمد با استفاده از دو عنصر نثر پارسی باستان و نثر نویسندگان برجسته فرانسوی به نثر خود دست یافت.

آل احمد سعی کرده است افعال ، حروف اضافه ، قیدها ، توالی ضرب المثل ها و خلاصه همه چیزهای نثر خود را از بین ببرد. حذف بسیاری از قسمت های این حکم ، نثر آل احمد را تسریع کرد. آل احمد در نقض برخی از سنتهای ادبی و قواعد دستور زبان فارسی شهامت بی نظیری داشت و این ویژگی در نامه های او به اوج خود رسید. از جمله دیگر نثرهای جلال آل احمد ، حذف بسیاری از جملات ، عبارات و اندیشه ها و استفاده از علامت “…” به جای سازگاری با اختصار کتب آسمانی و ملودی سریع آنها است. در ادامه می توانید با دانلود کتاب غرب زدگی بیشتر با اندیشه های جلال آل احمد آشنا شوید

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]


درباره نویسنده

freebookdl 36 نوشته در دانلود کتاب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi