no-img
دانلود کتاب

دانلود کتاب صوتی تمرکز سریع بهترین ترجمه و خرید pdf رایگان اثر دیمون زاهاریادس - دانلود کتاب


دانلود کتاب
مطالب ویژه

ادامه مطلب

دانلود کتاب صوتی تمرکز سریع بهترین ترجمه و خرید pdf رایگان اثر دیمون زاهاریادس
zip
سپتامبر 1, 2023

دانلود کتاب صوتی تمرکز سریع بهترین ترجمه و خرید pdf رایگان اثر دیمون زاهاریادس


عدم تمرکز در مواقعی که بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم مشکلی است که گریبانگیر بسیاری از ماست. کتاب صوتی تمرکز سریع Quick Focus تاکتیک های زیادی را برای افزایش تمرکز، حذف عوامل حواس پرتی و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر آموزش می دهد. در این کتاب، دیمون زاخاریادس عوامل حواس‌پرتی را شناسایی می‌کند و روش‌هایی را تمرین می‌کند تا روی شما متمرکز بماند.

دانلود کتاب صوتی تمرکز سریع بهترین ترجمه و خرید pdf رایگان اثر دیمون زاهاریادس

معرفی کتاب صوتی تمرکز سریع

عدم توانایی در تمرکز به معنای کاهش بهره وری و اتلاف زمان است. دیمون زاهاریادس Damon Zahariades به مدیران، ورزشکاران، دانش‌آموزان و والدین کمک کرده تا عملکرد خود را در کتاب صوتی تمرکز سریع افزایش دهند. افزایش بهره وری علاوه بر ایجاد فرصت برای سود بیشتر، استرس را نیز کاهش داده و از حساسیت روانی جلوگیری می کند. بنابراین به دست آوردن توانایی تمرکز سریع برابر است با زمان مفید بیشتر و زندگی سالم تر. او معتقد است که هر چه بیشتر روی فعالیت های روزانه خود تمرکز کنیم، می توانیم زمان آزاد بهتری برای خود داشته باشیم.

دیمون زاهاریادس ابتدا ما را با مفاهیمی مانند توسعه تمرکز و تسلط بر توجه آشنا می کند تا بتوانیم حواس پرتی های درونی و محیطی را نادیده بگیریم. سپس به ما می گوید که چگونه محیطی ایجاد کنیم که حواس پرتی به حداقل برسد. در کتاب صوتی تمرکز سریع، ما ۲۳ روش برای مبارزه با حواس پرتی و تسلط بر توجه شما را یاد می گیریم.

توجه ارادی مانند ماهیچه است و با تمرین و ورزش قابل تقویت است. نوع دیگر توجه، توجه غیر ارادی است که برای محافظت از ما در برابر خطر طراحی شده است. در زندگی روزمره مدرن، احتمال خطرات ناگهانی که سال ها پیش در موقعیت های بدوی ما را تهدید می کرد، کاهش یافته است. در نتیجه توجه غیرارادی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به تقویت بخش ارادی توجه بیشتر است. زوال زندگی مدرن یکی از مظاهر این تأثیر است.

تغییر محیط انسان نسبت به زندگی ابتدایی او باعث شده است که اهمیت توجه ناخودآگاه جای خود را به توجه آگاهانه بدهد. این محیط جدید به روش های جدیدی برای تمرکز نیز نیاز دارد. کتاب صوتی تمرکز سریع ما را با روش‌های تمرین متمرکز مرتبط با سبک زندگی امروزی آشنا می‌کند. این کتاب توسط ساسان جعفرنیا و هانیه غفرانی به فارسی ترجمه شده و نسخه صوتی آن با صدای سهراب صفا توسط انتشارات زمان زبان منتشر شده است.

کتاب صوتی تمرکز سریع Quick Focus برای چه کسانی مناسب است؟

نکات ارائه شده در این کتاب برای افرادی که از عدم تمرکز رنج می برند مفید خواهد بود. ورزشکاران، کارگران و دانش آموزانی که هر روز برای مطالعه یا کار به تمرکز خاصی نیاز دارند، می توانند از دستورالعمل های این کتاب استفاده کنند.

درباره دیمون زاهاریادس بیشتر بدانید

دیمون زاهاریادس Damon Zahariades نویسنده پرفروش آمازون است که توصیه های ارزشمندی در مورد افزایش بهره وری، بهبود مدیریت زمان و طراحی سبک زندگی ارائه کرده است. به گفته دیمون، او همیشه مبتکر نبوده و قبل از اینکه استقلال پیدا کند و از وقت و انرژی خود به درستی استفاده کند، جلسات غیرضروری و گفتگوهای طولانی زیادی را پشت سر گذاشته است. زاخاریادس ابتدا با استفاده از توصیه هایی که در کتاب «تمرکز سریع» با خوانندگانش مطرح کرد، سبک زندگی خود را تغییر داد و با نوشتن مقالات و کتاب هایی در زمینه مدیریت زمان و بهره وری سعی در کمک به دیگران در این زمینه دارد. از دیگر آثار او می توان به مواردی مانند برنامه ریزی فرمول، سم زدایی دیجیتال، سرسختی ذهنی و … اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تمرکز سریع می شنویم

صحبت کردن، خندیدن و صدای کودکان در حین بازی باعث اختلال در تمرکز می شود. همانطور که قبلاً اشاره کردم، ما موجوداتی اجتماعی هستیم و به طور طبیعی به سمت دیگران جذب می شویم. وقتی صحبت های مردم را می شنویم، در مورد موضوع کنجکاو می شویم. وقتی صدای خنده را می شنویم می خواهیم دلیل آن را بدانیم. وقتی بازی کودکان را می شنویم، به حس جوانی آن ها تمایل پیدا می کنیم.

باید اعتراف کنم که بیشتر به حرف های دیگران گوش می دادم تا صحبت های خودم. و هر وقت صدای خنده می شنوم، بخشی از وجودم همیشه به این فکر می کند که با گوش ندادن به حرف مردم چه چیزی را از دست می دهم!

این طبیعت انسان است که به دیگران گوش دهد. این گرایش متأسفانه تسلط بر توجه را اگر نگوییم غیرممکن دشوار می کند. من مطمئن هستم که می توانید با این موضوع ارتباط برقرار کنید. به آخرین باری فکر کنید که سعی کردید با کار همراه باشید، در حالی که همکاران در مورد فیلم جدیدی که می‌خواهید ببینید صحبت می‌کردند. احتمالاً توجه شما توسط مکالمه جلب شده است و کاری را که تعیین کرده اید در اولویت کمتری قرار داده اید.

وقتی می‌خواهید تمرکز کنید اما توسط اطرافیانتان پرت می‌شوید، چه گزینه‌هایی دارید؟ در اینجا چند ایده وجود دارد:

  • برو یه جای دیگه
  • هدفون را در حالت حذف نویز قرار دهید.
  • موسیقی پس زمینه یا صداهای ملایم را از طریق هدفون خود پخش کنید.
  • بیرون استراحت کنید و امیدوار باشید تا زمانی که شما برگردید طرف مقابل رفته است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

freebookdl 36 نوشته در دانلود کتاب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi